De startvergadering van de BREF LAN (Landfills) vond plaats van 6 tot 9 oktober 2025 in Sevilla.
Tijdens deze vergadering werden de scope, key environmental issues, toegepaste processen en technieken, en de informatie- en datacollectie besproken. De leden van de TWG hadden hierover in de aanloop naar de vergadering voorstellen en standpunten aangevelerd. Het verslag van de vergadering is terug te vinden op de website van EU-BRITE.
In tussentijd maakten de lidstaten een selectie van well-performing plants die in een volgende fase zullen bijdragen aan de informatie- en datacollectie aan de hand van vragenlijsten (opstart voorlopig voorzien eind 2026). Er zal eind juni 2026 ook een workshop worden georganiseerd over de monitoring van diffuse methaanemissies.
Indien u meer informatie wenst over de resultaten van deze startvergadering of over de opmaak van de BREF LAN in het algemeen, dan kan u contact opnemen met Adriaan Pelckmans.