04/04/2025

Opstart BBT-studie voor afvang en behandeling van fumigatiemiddelen en oproep voor deelname aan het Begeleidingscomité

Containertransport boomstammen
Terug naar artikeloverzicht

Het BBT-kenniscentrum van VITO is gestart met de opmaak van een nieuwe BBT-studie voor afvang en behandeling van fumigatiemiddelen.

De doelstelling van de studie is om de verschillende toepassingen van fumigatiemiddelen en de bestaande, toepasbare nabehandelingsmethoden in Vlaanderen in kaart te brengen. De studie richt zich in de eerste plaats op begassing met sulfurylfluoride (SO₂F₂), maar ook andere fumigatiemiddelen, zoals fosfines (PH₃) en cyaniden (HCN of (CN)₂) worden uitgebreid besproken. Voor fumigatie of begassing met deze componenten bestaat momenteel geen Vlaamse regelgeving. Vandaar dat de studie onderzoekt hoe de activiteit fumigatie (van containers) kan worden ingedeeld en vervolgens aanbevelingen formuleert om milieuvoorwaarden te introduceren.

Indien u of uw organisatie interesse heeft om deel uit te maken van het Begeleidingscomité van deze BBT-studie, wordt u vriendelijk verzocht te mailen naar bbt@vito.be , bij voorkeur tegen 10 mei 2025.